Maj 2012

9 marca 2013

7 maja

Ekonomiści od brudnej roboty. Ich zadanie to wyczyścić konta państw rozwijających się i uzależnić słabe rządy od sieci amerykańskich koncernów. Czy naprawdę istnieją, jak twierdzi John Perkins, autor książki „HITMAN. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”. Czy to tylko brudna robota przeciwników wolnego rynku, którzy próbują zdyskredytować rynek spiskową teorią finansów? Mogą Państwo ocenić sami.

hitman-wyznania-ekonomisty-od-brudnej-roboty

„HITMAN. Wyzanania ekonomisty od brudnej roboty”, John Perkins
„Rejestry kredytowe. Teoria i praktyka”, Alfred Bieć
„The Accidental President of Brazil: A Memoir”, Fernando Henrique Cardoso

14 maja

Mówi, że jego zadaniem jest ułatwianie ludziom życia społecznego – ale sam zachowuje się jak osoba mówiąc oględnie niedostosowana społecznie. Za włamanie do sieci uniwersyteckiej na Harvardzie niemal wyleciał ze studiów, dziś spóźnia się na spotkania z inwestorami chętnymi wyłożyć miliardy dolarów, a kiedy w końcu się pojawia – występuje w bluzie z kapturem. Jakim liderem biznesu jest Mark Zuckerberg i czy warto mieć Marka Zuckerberga za wspólnika? Z licznych książek o najmłodszymi multimiliarderze świata – tej akurat przegapić nie należy.

efekt-facebooka
„Efekt facebooka”, David Kirkpatrick
„Meandry historii ekonomii”, Adam Glapiński
„End This Depression Now!”, Paul Krugman

21 maja

Choć zaczynali od kapitału liczonego w setkach zaledwie dolarów – doszli do majątków wartych miliardy dolarów. Wyłącznie dzięki rynkowym spekulacjom. Co z początkującego tradera czyni tradera wybitnego? I skąd się wzięła wielka światowa popularność książki w której nieliczni opowiadają o tym, jak z milionów oskubali miliony?

czarodzieje rynku
„Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, Jack Schwager
„Elastyczne formy zatrudnienia. Telepraca. Zarządzanie pracą zdalną”, Ewa Stroińska

„The Hour Betw een Dog and Wolf: Risk-taking, Gut Feelings and the Biology of Boom and Bust”, John Coates

28 maja

W perspektywie ewolucji europejski dobrobyt i stabilizacja są także mgnieniem oka. Ale z naszej osobistej perspektywy to, czy Europa pogrąży się na lata w kryzysie jest bardzo poważnym problemem. Zaledwie 8 lat temu miała być przykładem dla świata – tak o niej pisał Jeremy Rifkin. Czy to już kres tych marzeń, czy tylko chwilowy przymusowy postój, a najlepsze wciąż przed nami?

rifkin europejskie marzenie

„Europejskie marzenie”, Jeremy Rifkin
„Finanse behawioralne. Zachowania inwestorów i rynku”, Monika Czerwonka, Bartłomiej Gorlewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *